Nisan 2014

2014 Yurt İçi Araştırma Değişimi Başvuru Formu

Tercih yapmadan önce lütfen değişim koşullarını ve yerel birliğinizin kontrat yaptığı yerel birliklerin listesini okuyun. Eğer yerel birliğinizin kontrat yapmadığı bir yerel birliği tercih ederseniz o tercihiniz geçersiz sayılacaktır.

Lütfen tercihlerinizi yapmadan önce buraya tıklayarak yerel birliğinizin kontratı olan yerellere bakınız.

Devamı

Yurt İçi Araştırma Değişimi Kontenjanları

Acıbadem YB’den  katılan öğrenciler hangi yerellere gidebilir :

Gazi YB -  1 kişi

Gaziosmanpaşa YB – 1 kişi

Pamukkale YB – 1 kişi

Trakya YB – 2 kişi

Uludağ YB – 1 kişi

Başkent YB’den katılan öğrenciler hangi yerellere gidebilir :

Fırat YB – 1 kişi

Gazi YB – 1 kişi

Kırıkkale YB – 1 kişi

Pamukkale YB – 1 kişi

Trakya YB – 1 kişi

Uludağ YB – 1 kişi

Devamı

TurkMSIC Olarak Ulusal Çekirdek Eğitim Programı'nın Yenilenmesi Sürecine Katkıda Bulunduk

2001 yılında Tıp Dekanları tarafından üzerinde çalışılmaya başlanmış olan Ulusal Çekirdek Eğitim Programı (UÇEP) geçtiğimiz yılda Tıp Dekanları Konseyi’nin çalışmaları doğrultusunda güncellenerek, geliştirilmiştir. Türk Tıp Öğrencileri Birliği olarak eğitimimizin temel yapı taşlarından birini oluşturan bu belgenin yenilenmesi sürecinde, bizce tıp fakültesi öğrencilerinin sesinin en gür çıkması gereken yerde, koordinatörlere ulaştırılması konusunda çalışmalar yapılmıştır.

Devamı

Edirne-Tekirdağ Sağlık Turnesi Düzenlendi

Türk Tıp Öğrencileri Birliği Sağlık Turnesi Projesi'nin bu seneki ilk adımı olan Edirne-Tekirdağ Sağlık Turnesi 12-13 Nisan tarihlerinde Edirne ve Tekirdağ'ın köylerinde gerçekleştirildi. Trakya ve Namık Kemal Üniversitesi'nden 82 tıp fakültesi öğrencisinin katıldığı taramalarda tansiyon ve kan şekeri ölçümü, beden kitle indeksi hesaplaması, göz muayenesi yapıldı ve kendi kendine meme muayenesinin nasıl yapılacağı öğretildi. Ayrıca çocukların doktor korkusunu yenmesini sağlamak amacıyla 'Oyuncak Ayı Hastanesi' etkinliği gerçekleştirildi.

Devamı

“Tıp Eğitiminde Nitelik Güvencesi Amacıyla Akreditasyon” Konferansına Katıldık

Türk Tıp Öğrencileri Birliği, 12-13 Nisan’da İstanbul Üniversitesi ev sahipliğinde yapılan WFME – TEPDAD‘ın düzenlediği “Tıp Eğitiminde Nitelik Güvencesi Amacıyla Akreditasyon” konulu uluslararası konferansa katıldı.

Birliğimiz bu konferansta Dış İlişkiler Takımı ve Ulusal Tıp Eğitimi Takımı yöneticileri Murat Aksoy ve Orkun Kılıç ile birlikte takım üyeleri olmak üzere 7 kişinin katılımıyla temsil edildi.

Devamı

62. Nisan Genel Kurulu'nun Ardından

Birliğimizin değerli gönüllüleri,

Geçtiğimiz haftasonu Adana’da 54 tıp fakültesinden yaklaşık 500 kişinin katılımıyla 62. Nisan Genel Kurulu’nu düzenledik. Ekim’de “O Zaman Çukurova” denilerek başlanan heyecan, kampüsün güzelliğinde devam etti.

Devamı

Marmara Bölgesel Tıp Eğitimi Çalıştayı Katılımcılarını Arıyor!

Merhaba TurkMSIC Gönüllüleri,

Tıp Eğitimi Çalıştayları ilk bölgesel çalıştayını 19 Nisan Cumartesi günü, Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleştiriyor!

Devamı

Sağlık Öğrencileri 7 Nisan Dünya Sağlık Günü Toplu Bildirisi

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre sağlık yalnızca hastalığın ve sakatlığın olmama durumu değil; fiziksel, sosyal ve ruhsal refah durumudur. Bu tanıma göre bireyin sağlığının korunması için farklı meslek dallarının işbirliği gerekmektedir. Biz de bu yüzden, sağlık meslek öğrenci örgütleri olarak  7 Nisan Dünya Sağlık Günü’nde bir araya gelmiş bulunmaktayız.

Devamı