Mayıs 2014

Türk Tıp Öğrencileri Birliği'nden İki Bilimsel Çalışma

Türk Tıp Öğrencileri olarak bilimsel çalışmalarımız ile ulusal ve uluslararası alanda başarılara ulaşmaya devam ediyoruz. Bu sene içerisinde Tıp Eğitimi Çalışma Kolu tarafından gerçekleştirilmiş olan iki bilimsel çalışmamız, dünyanın en büyük ve en saygın tıp eğitimi konferansı olan, yaklaşık üç bin kişinin katılımcısı olduğu AMEE (Association for Medical Education in Europe) Tıp Eğitimi Konferansında poster ve sözlü olarak sunulmak üzere kabul edildi!

Devamı

Büyük Doğu Anadolu Sağlık Turnesi - Van Düzenlendi

Türk Tıp Öğrencileri Birliği'nin 12 Nisan'da Türkiye'nin en batısı Edirne'den başlayıp şehir şehir, köy köy gezen projesi Sağlık Turnesi; 15-19 Mayıs tarihleri arasında Türkiye'nin en doğusu Van'da 5 gün boyunca 40 ayrı noktada Türkiye'nin dört bir yanından gelen gönüllü 65 tıp fakültesi öğrencisi ile sağlık taramaları ve halkı bilinçlendiren eğitimler yapıldı.

Devamı

SECSE 2014 Delegasyonu Belirlendi!

IFMSA bazında Üreme Sağlığı Çalışma Kolu'nun önemli buluşmalarından olan Southern Europe Cooperation of Sexual Education(SECSE) bu sene Katalonya'da, 4-7 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Devamı

5. SCOPH Yaz Okulu Başvuruları Başladı!

Sevgili Tıp Öğrencileri,

Bildiğiniz gibi bu sene SCOPH Yaz Okulu 'Osmangazi Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği' ev sahipliğinde 18-22 Ağustos 2014 tarihlerinde Balıkesir-Burhaniye'de gerçekleştirilecek.

Şüphesiz ki Yaz Okulu TurkMSIC ve Halk Sağlığı Çalışma Kolu içerisindeki en önemli girişimlerden biridir. Biz de bunun bilincinde olarak gönüllülerimizi ve birliğimizi bir adım daha ileri taşıyabilmek adına sağlam bir zemin hazırladık.

Devamı

Türk Tıp Öğrencileri Birliği Sağlık Turnesi Tüm Yurtta!

12-13 Nisan tarihlerinde ilk adımını Edirne-Tekirdağ ayağı ile atan Sağlık Turnesi Projesi kapsamında geçtiğimiz bir ay içinde aşağıda listesi bulunan 9 farklı üniversiteden, yaklaşık 300 gönüllü tıp öğrencisi tarafından ülkemizin çeşitli bölgelerinde kan şekeri ölçümü, BKİ ölçümü ve hesaplaması, tansiyon ölçümü ve göz sağlığı taramaları yapıldı. Taramalara katılan kadın vatandaşlarımıza kendi kendine meme muayenesi bilgilendirilmesinde bulunuldu.

Devamı

SECSE 2014 Katalonya Başvuruları Başladı!

IFMSA bazında Üreme Sağlığı Çalışma Kolu'nun önemli buluşmalarından olan Southern Europe Cooperation of Sexual Education(SECSE) bu sene Katalonya'da, 4-7 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Erken kayıt ücreti 130€ olup, her ülkenin 4 katılımcı kotası bulunmaktadır.

Sizler de bu önemli organizasyona katılmak istiyorsanız nora@turkmsic.net adresine 24.05.2014 23:59 tarihine kadar e-posta atarak başvurabilirsiniz.

Devamı

Türk Tıp Öğrencileri Birliği, Sivil Sesler Festivali'nde!

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi'nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Sivil Sesler Festivali'nde birliğimizin faaliyetlerini, projelerini tanıtmak üzere kabul edildik. İki gün boyunca 100'e yakın sivil toplum örgütünün stant açacağı, atölye çalışmalarının, panellerin, söyleşilerin, kısa film/belgesel gösterimlerinin olacağı festival, 15-16 Mayıs tarihlerinde Ankara'da ODTÜ Vişnelik'te "Özgürlüğün Değişen Sınırları" temasıyla gerçekleştirilecek.

Devamı