Kasım 2014

2014 Desteklenmiş Projeler - IV

Sevgili Başkanlar,

Geçen dönem yapılan proje başvuruları değerlendirmesinin ilk basamağı tamamlanmıştır. Proje Komisyonumuzun değerlendirmesi ile yeterli bulunan "Tıp Fakültelerine Yönelik Mezuniyet Öncesi Danışmanlık" projesini Genel Kurul kararı için oylamanıza sunmaktayız. Oy vermek için son tarih 21.12.2014 saat 23:59'dur. Elektronik oylama ile ilgili sorularınız için Bekir Burak Kılboz'a, proje ile ilgili her türlü sorunuz için bana ulaşabilirsiniz. Herkese iyi haftalar :)

Devamı

Çocuk Korumada Siyasetçilerin Önderliği

Değerli Tıp Fakültesi Öğrencileri,

27 Kasım 2014 günü düzenlenen “Çocuk Korumada Siyasetçilerin Önderliği” (Avrupa Konseyi Beşte Bir Kampanyası) Paneline, Türk Tıp Öğrencileri Birliği’ni temsilen katılmış bulunmaktayız.

Devamı

Türk Tıp Öğrencileri Birliği Başkanlar Kampı (TuBaKa V)'in Ardından

Türk Tıp Öğrencileri Birliği Başkanlar Kampı (TuBaKa), Ankara Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği ev sahipliğinde 16-17 Kasım 2014 tarihlerinde gerçekleşti. Türk Tıp Öğrencileri Birliği Başkanlar Kampı’na 49 tıp fakültesinden 105 öğrenci katılım gösterdi.

Devamı

Yeni Çalışma Dönemimizi Anıtkabir'de Açtık

Yeni Çalışma Dönemimizi Anıtkabir'de Açtık

15 Kasım 2014 Cumartesi günü tüm yerel birlik başkanları, yürütme kuruluyla beraber Anıtkabir'de toplandı. Ata'nın manevi huzuruna çıkılması ve mozolesine çelenk konulmasının ardından Türk Tıp Öğrencileri Birliği Genel Başkanı Murat Aksoy, konuşma yaptı. 

Devamı

Bu Utanç Tüm Dünyaya Yeter

Bu utanç tüm dünyaya yeter!

Devamı

Çocuk İstismarı

Değerli Tıp Öğrencileri,

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü'nde, belki de ülkemizdeki önemli sorunlardan biri olan ve çocukların sağlıklı-güvenli yaşam hakkına en büyük tehditlerden birisi Çocuk İstismarı'na dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Devamı

Ulusal Tıp Eğitimi Çalıştayı Gerçekleşti

Türk Tıp Öğrencileri Birliği Desteklenmiş Projelerinden biri olan Tıp Eğitimi Çalıştayları; 8-9 Kasım 2014 tarihlerinde, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ev sahipliğinde, Ulusal Tıp Eğitimi Çalıştayı’nı hayata geçirdi. Konusu “İletişim Becerileri Eğitiminin Müfredatımızdaki Yeri ve Önemi” olan çalıştay, Türkiye genelinde 40 tıp fakültesinden 140 tıp fakültesi öğrencisinin katılımıyla gerçekleşti.

Devamı