Mayıs 2015

Dünya Tütünsüz Günü

"31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü" kamuoyunu bilgilendirmek, sigaranın zararlarına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla, 1987 yılından bu yana tüm dünyada kutlanılan bir gündür. Bu günde, sigara kullanan kişilerin 24 saat süreyle sigarayı bırakmaları teşvik edilmektedir.

Devamı

Yurtiçi Araştırma Değişimi 1. ve 2. Yerleştirme Sonuçları

Araştırma Değişimi Çalışma Kolu’nun Yurt içi Araştırma Değişimi Küçük Çalışma Grubu ile bilime ilgi gösteren, araştırmaya meraklı tıp öğrencilerine araştırma ortamında bulunmanın kapılarını açıyoruz. Meslek hayatına hazırlık niteliğinde olan değişim süreci, öğrencilerin temel laboratuvar tekniklerini pratik etmesine ve eleştirel düşünceyle erkenden tanışmasına imkan veriyor. Değişen öğrenci akademik anlamda gelişmekle kalmayıp yeni bir şehir tanıyor, birbirinden güzel dostluklar kuruyor.

Devamı

IDAHOT Üzerine

 

IDAHOT( International Day Against Homophobia,Transphobia and Biphobia) 2004 yılında, politikacıları,düşünce liderlerini, medyayı ve toplumu LGBTI bireylerin deneyimlediği şiddet ve ayrımcılığa dikkati çekmek için kurulmuş uluslar arası bir organizasyondur. Organizasyon sistemli bir şekilde çalışmakta ve ulaşabildiği kişi sayısını ve bilinç düzeyini artırmayı hedeflemektedir.

Devamı

National Tours

Hello dear incomings!

You’ve already made a big change and decided on an exchange in beautiful Turkey. In addition to the academic perspective the exchange process enriches the medical student with, without a doubt  one of the best parts of this process is touring and sightseeing, feeling that country in your bones before everything, witnessing it’s people and doing all this with brand new friends, whom you  share the same feelings with,  from around the globe. This is where “National Tours” come in to enrich our exchange program.

Devamı