Şubat 2020

Acil Bir Küresel Halk Sağlığı Sorunu: Koronavirüs

 

 

 Acil Bir Küresel Halk Sağlığı Sorunu: Koronavirüs

 

Devamı

6. Halk Sağlığı Kampı

6. Halk Sağlığı Kampı, Halk Sağlığı Çalışma Kolumuz tarafından Akdeniz TÖB ev sahipliğinde 55 farklı yerel birliğimizden 250 gönüllümüzün katılımıyla Antalya'da gerçekleştirildi. Antalya Muratpaşa Belediyesi, Muratpaşa İlçe Sağlık Müdürlüğü, Temiz Hava Hakkı Platformu, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı ve Halk Sağlığı Uzmanları Derneği gibi paydaşlarımızın bulunduğu kampımızın birçok oturumu interaktif şekilde geçti.

Devamı

7. Bölge Toplantısı

28-29 Aralık tarihlerinde Hacettepe Tıp Öğrencileri Birliği ev sahipliğinde 7. Bölge Toplantımız gerçekleşti. 

Devamı

4. Bölge Toplantısı

21-22 Aralık tarihlerinde İzmir Demokrasi Tıp Öğrencileri Birliği ev sahipliğinde 4. Bölge Toplantımız gerçekleşti. 

Devamı

10. Bölge Toplantısı

21-22 Aralık tarihlerinde Fırat Tıp Öğrencileri Birliği ev sahipliğinde 10. Bölge Toplantımız gerçekleşti. 

Devamı

8. Ulusal İnsan Hakları ve Barış Kış Kampı

14-15-16 Aralık 2019 tarihlerinde Erzurum'da Atatürk Tıp Öğrencileri Birliği ev sahipliğinde 8. Ulusal İnsan Hakları ve Barış Kış Kampı'nı gerçekleştirdik.
 
Değinilmemiş konuları işlemeye çalıştığımız, bu konuları derinlemesine tartıştığımız ve çözümler ürettiğimiz, eğitimlerle gelişimi hedeflediğimiz ve atölyelerle birlik kavramını pekiştirdiğimiz kış kampında Türkiye'nin dört bir yanından gelen gönüllülerimizle birlikte 3 gün geçirdik.
 
Devamı

12. Tıp Eğitimi Çalıştayı

14-15 Aralık 2019 tarihlerinde Başkent Tıp Öğrencileri Birliği ev sahipliğinde 12. Tıp Eğitimi Çalıştayı'nı  "Tıp Eğitiminde Sürdürülebilirlik" temasıyla gerçekleştirdik. 
50 farklı üniversiteden 150 katılımcı ile tıp eğitimimizdeki sorunları öğrenci gözünden değerlendirerek bu sorunlara çözüm önerileri üretmeye çalıştık. Bu doğrultuda kendi eğitimimizin sesi olma noktasında önemli adımlar attık.
Devamı

Değişimci Gelişim Kampı

Türk Tıp Öğrencileri Birliği tarihinde ilk defa gönüllülerimize bütün çalışma alanlarımızın temel yetkinlik ve felsefelerini bir anda deneyimleme fırsatı veren, Değişim gönüllüleri başta olmak üzere tüm meslektaşlarımıza tam anlamıyla ‘’Bir tıp öğrencisinden daha fazlası’’ olmanın kapılarını aralayan I. Değişimci Gelişim Kampı, Yeditepe Tıp Öğrencileri Birliği’nin ev sahipliğinde 30 Kasım-1 Aralık tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi. 

Devamı

9. Bölge Toplantısı

7-8 Aralık tarihlerinde Gaziosmanpaşa Tıp Öğrencileri Birliği ev sahipliğinde 9. Bölge Toplantımız gerçekleşti. 

Devamı