Yurt İçi Araştırma Değişimi

Yurt içi Araştırma Değişimi Projesiyle SCORE olarak daha çok öğrencinin henüz bir tıp öğrencisiyken bir laboratuarda araştırma deneyimi kazanmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Böylece öğrenci ileriki yaşamında laboratuara girdiğinde sıkıntı çekmeden yapmak istediklerini yapabilecek ve laboratuar ortamına ve yöntemlerine alışık olacak. Bunların yanında bilmediği yeni bilgiler öğrenecek yeni yeni tecrübeler kazanacaktır ve tabi ki bunların yanında 1 ay boyunca farklı bir şehri görme yeni yeni arkadaşlıklar kurma ve doyasıya eğlenme şansını yakalayacaklardır. İki tip değişim türü vardır, bunlar: Proje ve Laboratuar Değişimi.

Proje Değişimi: Projeler 4 hafta sürecek. Katılan öğrenci 1 projede gözlemci veya aktif olarak görev alacak. Bu değişim Yurtdışı Değişim Programında olduğu gibi bir değişim olacaktır.

Laboratuar Değişimi: Bu değişim türü bu sene Yurtiçi Araştırma Değişimi ile başlayacak ve aynen proje değişimi gibi 1 ay sürecek. Değişime katılan öğrenci 4 hafta boyunca 4 ayrı laboratuarda deneyim kazanma şansı yakalayacak.

Değişim Ücretleri de iki tip olacaktır ve bu iki tipin de ikişer tip alt ücretleri olacak. Yani;

Konaklamalı Ücret

  • Yemekli = 250TL + 50TL
  • Yemeksiz = 250TL

Konaklamasız Ücret

  • Yemekli = 50TL
  • Yemeksiz = 0TL

Yemek olarak sadece öğle yemeği ücrete dâhildir. Bunlara ek olarak her öğrencinin bir de Contact Person’ı olacaktır. Bu kişinin değişim öğrencisine okulu tanıtmak, onu akademisyenlerle tanıştırmak ve gerektiğinde şehri gezdirmek şeklinde görevleri olacaktır. Ek olarak değişime katılacak öğrenciler programın %80 ine katılması takdirinde “Değişim Sertifikası” almaya hak kazanacaklardır.

Tercihler ise turkmsic.net üzerinden 23-30 Nisan tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuran her öğrencinin 3 tercih yapması ve her tercihi için o projeden veya laboratuarlardan sorumlu profesörlere bizim tarafımızdan iletilmek üzere bir motivasyon mektubu yazması gerekmektedir. Proje ve Laboratuar Değişimi Tercihleri karışık olarak yapılacaktır. Aynı yerel kurulun ancak tek bir değişim tipine başvurulabilir.

Değişim koşulları için buraya, kontenjanlar için buraya tıklayabilirsiniz.