Mezun İlişkiler

“Bugün yarına dünle beslenerek yol alır.”

TurkMSIC Mezun İlişkileri Destek Birimi; mezunlarımızla iletişimin ve olumlu ilişkilerin devam etmesini sağlayan birimdir. Geçmişte birlik içerisinde görev almış kişileri tanımayı, onlarla iletişime geçerek TurkMSIC’in sorunlarına dair deneyimlerinden yararlanmayı, TurkMSIC mezunlarının hem kendi aralarındaki düzenli iletişimi hem de TurkMSIC ile aralarındaki bağlantıyı sağlayarak TurkMSIC’in ileriye dönük faaliyetlerine katkıda bulunabileceği yollar geliştirmeyi amaçlar.

Birimimiz kapsamında yürüttüğümüz çalışmalar:

  • TurkMSIC Kronolojisi ve Röportajları: 1952’de kurulan topluluğumuzun geçmişini araştırıyor ve birlik içerisinde görev almış mezunlarımızın iletişim bilgilerini toplayarak TurkMSIC Mezun Ağını oluşturuyoruz. Onlarla röportajlar gerçekleştirerek o zamanki TurkMSIC’i, o dönemde yaşadıkları sorunları ve bunları nasıl çözdüklerini, hangi projelerini gerçekleştirdiklerini, onların şu an TurkMSIC’i hangi seviyede gördüklerini ve bizlere önerilerini öğreniyoruz. Ayrıca, iletişim bilgileri sayesinde TurkMSIC’teki gelişmelerden haberdar olmalarını ve kendi aralarında iletişimlerini sağlıyoruz.
  • Mezunlar Balosu: TurkMSIC Mezunlarının bir araya gelmesini amaçladığımız bu organizasyon, TurkMSIC Sempozyumu’nun gecesi düzenlenmesi planlanmaktadır.  Ayrıca birimimizde TurkMSIC Mezunlarını TurkMSIC toplantılarında üyelerimizle buluşturacağız.
  • Mezunlar Facebook ve Mail Grubu: TurkMSIC Mezunları’nı bu gruplara davet ederek hem kendi aralarında iletişimlerini sağlayacakları hem de TurkMSIC içindeki gelişmelerden haberdar olacakları bir platform oluşturuyoruz.

TurkMSIC Mezun İlişkileri Destek Birimi hakkındaki tüm soru ve katkılarınız için arsdd@turkmsic.net adresinden ulaşabilirsiniz.