Proje ve Girişimler

Türk Tıp Öğrencileri Birliği, kuruluşundan bu yana giderek artan başarı ivmesiyle birbirinden anlamlı sosyal sorumluluk projeleri, bilimsel projeler ve kalite gelişimine yönelik kurumsal girişimler organize etmektedir. Tüm bu proje ve girişimlerin yıllarca aksamadan başarıyla sürdürülmesi, çağın gereklerine ve tıp fakültesi öğrencilerinin taleplerine göre yeni projeler oluşturulması, arşivlenmesi ve ulusal ve uluslararası alanda tanıtımlarının yapılması için TurkMSIC Proje Destek Birimi oluşturulmuştur.

TurkMSIC Proje Destek Birimi, genel kurul tarafından seçilen bir Projeler Direktörü'nce yönetilmektedir. Birim dahilinde her proje ve girişimin koordinatörü, çalışma takımları ve Türk Tıp Öğrencileri Birliği üye yerel birliklerinde yerel proje sorumluları bulunmaktadır.

Türk Tıp Öğrencileri Birliği’nde proje ve girişimler tıp öğrencilerinin ilgi alanları içerisinde; TurkMSIC prensipleri ve amaçları doğrultusunda gerçekleşen herhangi bir çalışmayı belirtir. Bu tanım projeleri, etkinlikleri, çalıştayları, eğitimleri, anketleri ve kampanyaları kapsar.

TurkMSIC Desteklenmiş Projeleri, birden fazla kuruluşu içeren çalışmalardır ve bir çalışma koluna özel olmak yerine tüm gönüllülerin katılabileceği şekilde oluşturulmuşlardır. Etkinliklerini tüm yıla yayılmış olarak aktif şekilde yürüterek birliğin tanınırlığına ve temsiliyetine katkıda bulunurlar.

TurkMSIC Girişimleri, doğrudan birliğin yapılanmasına hizmet etmek amacıyla oluşturulan çalışmalardır. Genellikle bir çalışma kolunun veya bir destek biriminin alt çalışması olarak yürütülüp belli aralıklarla büyük çaplı etkinlikler düzenler. Bunlar dışında TurkMSIC üyelerince her sene pek çok yerel proje yürütülmektedir.

2018-2019 dönemi resmi TurkMSIC proje ve girişimleri aşağıda listelenmiştir. Ayrıca TurkMSIC yerel birliklerince her yıl pek çok yerel proje yürütülmektedir.

Resmi TurkMSIC Projeleri:

 

Resmi TurkMSIC Girişimleri:

  • SCOPH Yaz Okulu
  • SCORE Kongre
  • SCORE Pre Exchange Training (PET)
  • Training for Professional Exchange (T4PE)

 

Tamamlanmış Projelerimiz:

 

TurkMSIC proje ve girişimleri hakkında tüm soru ve katkılarınız için  psdd@turkmsic.net adresine yazabilir veya buraya tıklayarak iletişim formunu doldurabilirsiniz.