Bildiriler ve Çağrılar

Yönetim Takımları Başvuruları Açıldı

Değerli Türk Tıp Öğrencileri Birliği Ailesi Üyeleri,
 
Devamı

Sağlık Öğrencileri 7 Nisan Dünya Sağlık Günü Toplu Bildirisi

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre sağlık yalnızca hastalığın ve sakatlığın olmama durumu değil; fiziksel, sosyal ve ruhsal refah durumudur. Bu tanıma göre bireyin sağlığının korunması için farklı meslek dallarının işbirliği gerekmektedir. Biz de bu yüzden, sağlık meslek öğrenci örgütleri olarak  7 Nisan Dünya Sağlık Günü’nde bir araya gelmiş bulunmaktayız.

Devamı

Ulusal Gençlik Konseyi Ortak Platformu Toplantısı'na Katıldık

22-24 Mart tarihlerinde Ankara’da Ulusal Gençlik Konseyi için kurulan Ortak Platform toplantısı 34 Sivil Toplum Örgütünün katılımıyla yapıldı. Toplantıya Türk Tıp Öğrencileri Birliği’ni temsilen Genel Başkan Eren Halaç katıldı.

Devamı

TurkMSIC Aile ve Sosyal Politikalar Bakanıyla Görüştü

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın, üyeleri arasında Türk Tıp Öğrencileri Birliği’nin de bulunduğu “Çocuk Gelinlere Hayır Platformu”nun temsilcilerini kabul ettiği toplantıya birliğimizi temsilen Enes Akdan katıldı.

Devamı

20 Kasım Çocuk Hakları Günü: Çocuğa Karşı Şiddetin Önlenmesi İçin Eylemlilik Çağrısı

Değerli Türk Tıp Öğrencileri Birliği Gönüllüleri,

Birlik olarak dahil olduğumuz “Çocuğa Karşı Şiddeti Önlemek İçin Ortaklık Ağı”nın fikir alış verişi yaparak oluşturduğu ve 550 milletvekiline dağıtımı yapılan 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü: Çocuğa Karşı Şiddetin Önlenmesi İçin Eylemlilik Çağrısı'nı sizlerle paylaşıyoruz.

Türk Tıp Öğrencileri Birliği olarak sesimizi her zaman çocukların duyulmayan çığlıkları adına yükselteceğimizi bildiririz.

Saygılarımızla,

Devamı

TurkMSIC, 2013-2018 Yılları Arası Stratejik Planı'nı Hazırlarken Tüm Tıp Fakültesi Öğrencilerinin Katkılarını Bekliyor

Turk Tıp Öğrencileri Uluslararası Birliği(TurkMSIC) Dış Paydaş Anketi
(Sadece TurkMSIC'e üye olmayan tıp fakültesi öğrencilerinin doldurması için hazırlanmıştır)

Devamı

26 Sivil Toplum Kuruluşundan Bakanlık'a Çağrı

 T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı

Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü’ne/Ankara                                                                12.03.2013

Devamı

TurkMSIC Sosyal Sorumluluk Projelerindeki Başarısını Bilimsel Projelere de Taşıdı

TurkMSIC tarafından Cumhuriyet Üniversitesi Onkoloji Anabilim dalı başkanı Doç. Dr Saadettin Kılıçkap'ın danışmanlığıyla bilimsel araştırma örneği gerçekleştirilmiş ve kongre bildirisinde yer almış, sunulmuştur. Bu TurkMSIC'in bilimsel alanda gücü adına önemli bir adım olup TurkMSIC'te hep olması istenen bilimsel çalışmaların bir örneğini oluşturmaktadır. İlgili çalışmaya dair bilgiler aşağıda yer almaktadır :

Devamı

Gençlik Kamplarıyla İlgili Soru

Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç;                                  04.06.2012

Bizler bu metni, Gençlik Spor Bakanlığı tarafından organize edilen yaz kamplarında karma uygulamaya son verilmesine ilişkin 24 Mayıs 2012 günü ulusal basına yansıyan haberlere ve gençlik kulüplerine il müdürlüklerince yollanan yazıya istinaden kaleme alıyoruz.

Devamı

Sağlık Bakanı Tıp Öğrencileri İle Buluştu

Değerli TurkMSIC gönüllüleri,

Önümüzdeki aylarda tekrarlanması planlanan "Sağlık Bakanı ile Tıp Öğrencileri Buluşmaları"nın ilki 23 Şubat 2012 tarihinde Ankara'da gerçekleştirildi. Türkiye Öğrenci Konseyi aracılığıyla gerçekleştirilen ve resmiyetten uzak bir sohbet havasında geçen buluşmaya aralarında TurkMSIC yöneticileri ve üyelerinin de bulunduğu 35 öğrenci katılım gösterdi. 

Devamı
Subscribe to RSS - Bildiriler ve Çağrılar