İnsan Hakları ve Barış

Ankara Yerelleri İnsan Hakları Etkinliğinde Buluştu!

Gazi, Ankara, Hacettepe, Başkent ve Yıldırım Beyazıt Tıp Öğrencileri Birliği üyeleri 13 Aralık 2014 tarihinde 10 Aralık İnsan Hakları Günü’ne dikkat çekmek için Sakarya Caddesi - Ankara’da bir araya geldi.

Broşür ve anketlerle insanların birebir bilgilendirildiği bu güzel etkinlik yaklaşık 5 saat boyunca devam etti. Çarkıfelek oyunu ile insanların hakları hakkında ne kadar bilgili olduğu sorgulandı ve eksikleri tamamlandı.

Devamı

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü

Değerli Tıp Öğrencileri; 

Devamı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Bildirisi

TÜRK TIP ÖĞRENCİLERİ BİRLİĞİ'NDEN KAMUOYUNA DUYURU

 

Devamı

Çocuk Korumada Siyasetçilerin Önderliği

Değerli Tıp Fakültesi Öğrencileri,

27 Kasım 2014 günü düzenlenen “Çocuk Korumada Siyasetçilerin Önderliği” (Avrupa Konseyi Beşte Bir Kampanyası) Paneline, Türk Tıp Öğrencileri Birliği’ni temsilen katılmış bulunmaktayız.

Devamı

Bu Utanç Tüm Dünyaya Yeter

Bu utanç tüm dünyaya yeter!

Devamı

İnsan Hakları ve Barış Gönüllülerinden Üniversite Hastanelerinde Yardım Kampanyası

Türk Tıp Öğrencileri Birliği İnsan Hakları ve Barış Çalışma Kolu gönüllüleri üniversite hastanelerinde yardım kampanyası düzenledi!

Devamı

Çocuk Haklarının Korunmasında Uluslararası Hukuk Paneli'ne Katıldık

20 Kasım Çarşamba günü, Çocuk Haklarının Korunmasında Uluslararası Hukuk: Avrupa Konseyi Çocukların Cinsel Sömürü ve İstismara Karşı Korunması (Lanzarotte) Sözleşmesi & Avrupa Komisyonu "5'te 1" Projesinin tanıtımı ile ilgili yapılan panele Türk Tıp Öğrenci Birliği'ni temsilen Ahmet Melih Erdoğan ve Tayfun Öz katıldı.

5'te 1 projesinin amacı "Avrupa'da her 5 çocuktan 1'inin istismara uğradığı" gerçeğinden yola çıkılarak Lanzarotte Sözleşmesi'ne de dayanarak ülkelerin içinde bilinç oluşturmak.

Devamı

20 Kasım Çocuk Hakları Günü: Çocuğa Karşı Şiddetin Önlenmesi İçin Eylemlilik Çağrısı

Değerli Türk Tıp Öğrencileri Birliği Gönüllüleri,

Birlik olarak dahil olduğumuz “Çocuğa Karşı Şiddeti Önlemek İçin Ortaklık Ağı”nın fikir alış verişi yaparak oluşturduğu ve 550 milletvekiline dağıtımı yapılan 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü: Çocuğa Karşı Şiddetin Önlenmesi İçin Eylemlilik Çağrısı'nı sizlerle paylaşıyoruz.

Türk Tıp Öğrencileri Birliği olarak sesimizi her zaman çocukların duyulmayan çığlıkları adına yükselteceğimizi bildiririz.

Saygılarımızla,

Devamı

I. Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Ayrımcılık Çalıştayı Düzenlendi

Türk Tıp Öğrencileri Uluslararası Birliği (TurkMSIC) Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Ayrımcılık Çalıştayı, 4-5 Mayıs 2013 tarihlerinde İstanbul Yerel Kurulu’nun ev sahipliğinde gerçekleşti. Hazırlıkları, İstanbul Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Selma Karabey’in danışmanlığında birkaç aydır sürmekte olan çalıştayın katılımcıları yurt çapındaki on beş tıp fakültesinin öğrencilerinden oluşuyordu.

Devamı
Subscribe to RSS - İnsan Hakları ve Barış