Proje ve Girişimler

Ulusal Tıp Eğitimi Çalıştayı Gerçekleşti

Türk Tıp Öğrencileri Birliği Desteklenmiş Projelerinden biri olan Tıp Eğitimi Çalıştayları; 8-9 Kasım 2014 tarihlerinde, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ev sahipliğinde, Ulusal Tıp Eğitimi Çalıştayı’nı hayata geçirdi. Konusu “İletişim Becerileri Eğitiminin Müfredatımızdaki Yeri ve Önemi” olan çalıştay, Türkiye genelinde 40 tıp fakültesinden 140 tıp fakültesi öğrencisinin katılımıyla gerçekleşti.

Devamı

TEÇ'e Büyük Konuk!

Değerli Tıp Fakültesi Öğrencileri,

Tıp Eğitimi konusunda iz bırakmış isimlerden olan Prof. Dr. İskender Sayek, 9 Kasım Pazar günü Ulusal Tıp Eğitimi Çalıştayı'na katılım gösterecektir. Konuğumuz Tıp Eğitimi konusunda ülkemizde bir çok alanda öncü olmuştur. 

Devamı

Sağlık Turnesi Projesi Ailesini Genişletiyor!

Dünya Sağlık Örgütü'nün 1978 yılında Alma Ata Konferansı'nda sağlıkta eşitsizlikleri gidermek için amaç edindiği "herkes için sağlık" sloganıyla ve koruyucu hekimlik anlayışıyla yola çıkan Sağlık Turnesi Projesi Edirne'den Van'a kadar Türkiye'nin dört bir yanında gerçekleştirilen sağlık taramaları ile geçen oldukça yoğun ve verimli bir dönemin ardından yeniden karşınızda.
 
Devamı

Ulusal Tıp Eğitimi Çalıştayı Çağrısı

Sevgili Türk Tıp Öğrencileri Birliği Gönüllüleri,

Tıp Eğitimi Çalıştayları Projesi kapsamında, geçtiğimiz Nisan ve Mayıs aylarında gerçekleştirdiğimiz bölgesel çalıştaylarımızda bir araya gelmiştik.

İki bölgesel çalıştayımızda da bu yılki temamız olan "İletişim Becerileri Eğitiminin Önemi ve Müfredatımızdaki Yeri" üzerinde yoğunlaşarak sorunlarımızı, beklentilerimizi ve çözüm önerilerimizi tartışmıştık.

Devamı

Türk Tıp Öğrencileri Birliği Yeni Projesiyle Karşınızda!

Proje başvurusu'nun ardından, Proje Komisyonu tarafından değerlendirilen ve geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen oylama sonucu "Yerel Duruş Küresel Bakış" Desteklenmiş TurkMSIC Projesi olmaya hak kazandı! Proje koordinatörümüz Duygu Öztürk'ü tebrik eder, bizi gururlandıracak çalışmaları için şimdiden teşekkür ederiz.
Devamı

Türk Tıp Öğrencileri Birliği, Sivil Sesler Festivali'nde!

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi'nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Sivil Sesler Festivali'nde birliğimizin faaliyetlerini, projelerini tanıtmak üzere kabul edildik. İki gün boyunca 100'e yakın sivil toplum örgütünün stant açacağı, atölye çalışmalarının, panellerin, söyleşilerin, kısa film/belgesel gösterimlerinin olacağı festival, 15-16 Mayıs tarihlerinde Ankara'da ODTÜ Vişnelik'te "Özgürlüğün Değişen Sınırları" temasıyla gerçekleştirilecek.

Devamı

I. Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Ayrımcılık Çalıştayı Düzenlendi

Türk Tıp Öğrencileri Uluslararası Birliği (TurkMSIC) Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Ayrımcılık Çalıştayı, 4-5 Mayıs 2013 tarihlerinde İstanbul Yerel Kurulu’nun ev sahipliğinde gerçekleşti. Hazırlıkları, İstanbul Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Selma Karabey’in danışmanlığında birkaç aydır sürmekte olan çalıştayın katılımcıları yurt çapındaki on beş tıp fakültesinin öğrencilerinden oluşuyordu.

Devamı

4. Kadın Çalıştayı Düzenlendi

Bu sene dördüncüsünü düzenlediğimiz TurkMSIC Kadın Çalıştayı'nı Trakya Yerel Kurulu'nun ev sahipliğinde 23-24 Mart'ta Edirne Margi Otelde gerçekleştirdik. Yaklaşık 40 tıp öğrencisinin katıldığı çalıştayda jinekolojik şiddet ve kürtaj konuları Prof. Dr. Ahmet Yılmaz, Yrd. Doç. Ayşe Dayı ve Doç. Dr. Yeşim Işıl Ülman'ın sunumları ile anlatıldı. İki öğrenci sunumunun da gerçekleştiği çalıştay boyunca konulara en doğru ve objektif şekilde yaklaşılarak katılımcılar bilgilendirildi.

Devamı

2. Hekim Hukuk Platformu Başvuruları Başladı

Türk Tıp Öğrencileri Uluslararası Birliği İnsan Hakları ve Barış Alt Komitesi tarafından geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen Hekim–Hukuk Platformu bu yıl da dolu dolu karşınızda!

Tıp ve hukuk fakülteleri öğrencilerinin bir araya gelerek tartışma, fikirlerini paylaşma fırsatı bulduğu ve aynı zamanda iki mesleğin keşistiği konuları alanında uzman isimlerden dinlediği platformumuz 23–24 Mart 2013 tarihinde Bilkent Üniversitesi Konferans Salonunda gerçekleşecektir.

Devamı

I. Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Ayrımcılık Çalıştayı Başvuruları Başladı

Kimliklerin eşitliğine inanıyoruz ve bu konuda bizim de söyleyeceklerimiz var! Sesimizin daha gür çıkması için bize katılın, 4-5 Mayıs'ta İstanbul'da buluşuyoruz.

TurkMSIC I. Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Ayrımcılık Çalıştayı, İstanbul Yerel Kurulu'nun ev sahipliğinde İstanbul'da gerçekleşiyor.

Kontenjan, 40'ı konaklamalı olmak üzere 80 kişiyle sınırlıdır.

Katılım ücreti konaklamalı 60, konaklamasız 40 liradır.

Devamı
Subscribe to RSS - Proje ve Girişimler