3. Tıp Öğrencileri Sempozyumu Bildirisi Yayımlandı!

Sağlıkta Şiddet temasıyla düzenlenen 3. Tıp Öğrencileri Sempozyumu'nun bildirisi yayımlandı. Tıp öğrencileri tarafından sağlık alanındaki şiddetin önlenmesine yönelik öneriler 3 başlıkta toplandı: Toplumsal Şiddet, Sağlık Hizmetini Sunan ve Alanların İletişimi ve Sağlık Sistemi. Bu başlıklar içerisinde medya dilinin doğru kullanımından, ilköğretim eğitiminde yapılması gerekenlere, tıp eğitiminden sağlık politikalarını uygulayıcılara kadar bir çok noktada öneriler getiriliyor.

Devamı

Sempozyumun Ardından

Değerli gönüllüler, merhaba!

Geçtiğimiz hafta sonu Birliğimiz için çok önemli bir organizasyonu gerçekleştirdik. Son yılların güncel konusu, hiç olmasa dediğimiz "Sağlık'ta Şiddet" temasında 52 Tıp Fakültesinden 300'ün üzerinde katılımcı ile İstanbul'da bir araya geldik.

Devamı

2013'ün Enleri Belirlendi

Türkiye’deki binlerce tıp fakültesi öğrencisinin katılımıyla 2013'ün Enleri Belirlendi!

3 hafta boyunca Türkiye'deki tüm tıp fakültesi öğrencilerinin katılıma açık ankette seçilenler, 3. Tıp Öğrencileri Sempozyumu'nda ödüllerini alacaklar.

3. Tıp Öğrencileri Sempozyumu'na başvurmak için: http://sempozyum.turkmsic.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

Devamı

3. Tıp Öğrencileri Sempozyumu Başvuruları Başladı!

Geleceğin hekimleri, Türkiye ve dünyada kendini ilgilendiren her konuda bilgili, kendine ve toplumuna sahip çıkan, eksik kalan durumlarda çevresini aydınlatan bireyler olmalıdır.

Günümüzde sağlık temalı güncel sorunlardan doğrudan etkilenen tıp öğrencileri, bu süreçte olan biteni yalnızca izlemekle kalmayıp süregiden tüm konularda kendilerini geliştiren, bilgilenen ve sorunlara çözümler üreten adımlar atmak için çaba sarf etmelidir.

Devamı

2013’ün En’lerini seçiyoruz!

Tıp öğrencileri olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da Yılın En’lerini seçiyoruz. 2013 yılında çeşitli alanlarda beğeni toplamış, başarılı çalışmalar yapmış kişi ve kurumlar tüm tıp öğrencilerinin katılımıyla belirlenecek.

Ödüller Şubat ayında düzenlenecek 3. Tıp Öğrencileri Sempozyumu’nda sahiplerine takdim edilecek.

Kategoriler

Devamı

3. Tıp Öğrencileri Sempozyumu Teması Belirlendi

3. Tıp Öğrencileri Sempozyumu'nun teması belli oldu! Tıp öğrencilerinin güncel konular üzerinde tartışıp, sorunlara kendi bakış açısından çözümler ürettiği Tıp Öğrencileri Sempozyumu'nun üçüncüsü bu yıl Şubat ayında düzenlenecek. Sempozyum için belirlenen tema adayları şu şekildeydi:

  • Sağlık Turizmi
  • Sağlıkta Şiddet
  • Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri

Temalar arasından en fazla oyu alan "Sağlıkta Şiddet" 3. Tıp Öğrencileri Sempozyumu'nun teması seçildi.

Devamı

2. TurkMSIC Sempozyumu Düzenlendi

Sevgili TurkMSIC Gönüllüleri,

Devamı
Subscribe to RSS - Sempozyum