4. SCOPH Yaz Okulu Başvuruları Başladı

Sevgili Halk Sağlığı Gönüllüleri,

Hepinizin bildiği gibi bu sene 4. SCOPH Yaz Okulu, Acıbadem Yerel Kurulu Ev Sahipliğinde 18-22 Ağustos tarihinde İzmir-Urla'da gerçekleşecek.

Şüphesiz ki SCOPH Yaz Okulu, SCOPH ve TurkMSIC içerisinde sahip olduğu misyon itibari ile önemli bir TurkMSIC Girişimidir. Biz de bunun bilincinde olarak, 4. SCOPH Yaz Okulu program içeriğini ve yapılanmasını geliştirerek, bundan sonraki yaz okullarının da bir bütün halinde ilerlemesine zemin hazırlayacak şekilde, bu sene girişimimize önemli bir halk sağlığı sorunu olan Çocukluk Çağı Obezitesi temasını ekledik. Bu kapsamda Akdeniz Üniveristesi'nden çok değerli Halk Sağlığı Hocalarımız ile birlikte, programımızın büyük bir kısmını kaplayacak şekilde, yaz okulumuzda PDÖ Çalışmalarına yer vereceğiz ve bu çalışmalarımızın çıktılarını, arzu ettiğimiz taktirde çeşitli platformlarda sunma fırsatı elde edeceğiz.

Tüm bunlara ek olarak, SCOPH'un en önemli çalışma alanlarından biri olan ve etkinliklerimizde sıkça yer verdiğimiz diyabeti de gelecek dönem çalışmalarımıza ışık tutabilmesi ve çalışma planlarımızı bu doğrultuda hazırlayabilmemiz açısından detaylı bir şekilde ele alacağız, daha verimli bir etkinlik dönemi geçirebilmemiz için geniş bir zeminde tüm fikirlerimizi değerlendireceğiz.

Bunun yanı sıra bir Halk Sağlığı Gönüllüsünün, en iyi şekilde kendini geliştirebilmesi adına eğitimlerimiz, SCOPH Projelerinin tanıtılacağı Proje Fuarımız ve SCOPH'u ve çalışmalarını yakından tanıma fırsatı elde edeceğiniz Yönetimsel Birim Çalışmalarının yer alacağı sunumlarımız ve daha burada söyleyemediğim bir çok sürprimiz de yer alacak;)

Tüm bu açıklamalarım dahilinde bu sene özellikle üzerinde durduğumuz ve bundan sonraki yaz okullarında da bu şekilde devam etmesini dilediğimiz bir husus var ki; o da başvuruda bulunacak kişilerin SCOPH'da çalışmış-çalışıyor ya da çalışacak kişiler olması. Bu, bizi ve yaptığımız işi ileriye götürebilmemiz ve verimlilik derecesini arttırabilmemiz  açısından önemlidir.

Organizasyonumuz toplamda 4 gece 5 gün sürecektir ve ücreti sosyal program dahil 160 TL dir.

Konaklama: S Bilge Hotel (http://www.bilgehotel.com/)
 
Not: Başvurular 15 Mayıs itibari ile açılmış olup, 15 Haziran 23:59'da sona erecektir.

Başvurmak için: http://turkmsic.net/form/4-scoph-yaz-okulu-basvuru-formu