IFMSA 65.Mart Genel Kurulu (March Meeting 2016 Malta) - Türk Delegasyonu Başvuruları

Değerli Tıp Fakültesi Öğrencileri,

Türk Tıp Öğrencileri Birliği olarak ülkemizdeki tıp fakültelerinde eğitim görmekte olan tıp öğrencilerini ulusal ve uluslararası platformlarda temsil etmekteyiz. Mart ve Ağustos aylarında olmak üzere, yıl içinde 2 kez düzenlenen Uluslararası Tıp Öğrenci Birlikleri Federasyonu (IFMSA) Genel Kurulları'nda da Türkiye'nin temsiliyet gücünü üzerimizde taşımaktayız.

Bu duyuruyla 2-8 Mart 2016 tarihlerinde Malta'da düzenlenecek olan IFMSA 65.Mart Genel Kurulu'nda beraber ülkemizi temsil edeceğimiz Türk Delegasyonu için başvuruları açtığımızı bildirmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz.

Toplantı hakkında detaylı bilgiye March Meeting 2016 Malta Organizasyon Komitesi tarafından hazırlanan "Invitation Package"i inceleyerek ulaşabilirsiniz.
İlgili bağlantı: http://issuu.com/mm2016malta/docs/mm2016 

 

Delegasyonda yer alanların sorumlulukları neler olacaktır? 

Delegasyona seçilen her bir arkadaşımızın Yönetim Kurulumuzca bildirilen görevlendirmelere uymasını, genel kurul öncesi okuması gerekenevrakları okumasını ve delegasyon üyelerinin ortak kararı doğrultusunda belirlenecek yüz yüze ya da online hazırlık toplantılarına katılmasını beklemekteyiz.

Bir önceki delegasyonumuz (IFMSA 64.Ağustos Genel Kurulu, Makedonya) için hazırladığımız görevlendirme dosyasına bakarak delegasyon üyelerinin sorumlulukları hakkında fikir edinebilirsiniz. İlgili bağlantı: https://drive.google.com/drive/folders/0B4PpUBVPKUwFfnZDY0hTMGU1VVFVSnNnRExCVF9MalgzZkZrUW4yZXYzakFKbzVUMzZ1cFk

 

Delegasyonda yer almak size ve Birliğimize neler kazandıracaktır?

Her bir delegasyon üyemizin genel kurul sonrasında belirlenen son tarihe kadar toplantı ile ilgili görüşlerini içeren bir rapor doldurmasını beklemekteyiz. Bu raporlardan arkadaşlarımızın kendilerine ve Birliğimize kattığı değerleri okuma şansınız bulunmaktadır. Makedonya'da düzenlenen IFMSA 64.Ağustos Genel Kurulu sonrası delegasyon üyelerimizin hazırladığı raporlar size ışık tutacaktır. İlgili bağlantı: https://yadi.sk/d/Oz9rMEBdjVEBE

 

Delegasyon seçiminde kriterlerimiz neler olacaktır?

Yönetim kurulumuz gelen başvuruları Türk Tıp Öğrencileri Birliği iç tüzüğünde yer alan aşağıdaki kriterler doğrultusunda değerlendirecektir:

5.10. Uluslararası Toplantılara Katılım

5.10.1 TurkMSIC üyesi olan herkes uluslararası toplantılara katılma hakkına sahiptir. Uluslararası toplantılara katılım Yönetim Kurulu’ nun bilgisi dahilinde olmalıdır.

5.10.2 Uluslararası toplantılara katılmak isteyen TurkMSIC üyelerinin sayısı kotayı aşması halinde öncelik asağıdaki sıraya göre belirlenir. Bu önceliği denetlemek Yönetim Kurulu’ nun sorumluluğundadır.

a) Genel Başkan

b) Çalışma Kolu Direktörleri

c) Yönetim Kurulu Üyeleri

d) Diğer TurkMSIC Yöneticileri

e) Yerel Birlik Başkanları

f) Diğer TurkMSIC Üyeleri

Uluslararası toplantının konusu herhangi bir Çalışma Kolu Direktörü’ nün, Destek Birimi Direktörü’ nün veya Proje Koordinatörü'nün ilgi alanına dahilse, öncelik o kişiye aittir. Ayrıca IFMSA (International Federation of Medical Students’ Associations)’de bir görevi olan ve Yönetim Kurulu tarafından kendisinin toplantıya katılımının büyük önem taşıdığı düşünülen TurkMSIC üyesi için de aynı durum söz konusudur, Yönetim Kurulu bu kişiye de öncelik verebilir.

5.10.3. Dış toplantılarda TurkMSIC’i temsil edecek delegasyon icin Genel Başkan’ın katılım ve yol masrafları Ulusal Fondan %100 karşılanır. %100 katılım desteği belirlenirken mümkün olanen ucuz uçak bileti ve erken katılım ücreti göz önünde bulundurulur.

5.10.4. TurkMSIC Yöneticileri dış toplantılara katılmak için Ulusal Fondan destek isteyebilir.Bu desteğin oranı Ulusal Fondan Toplantı için ayrılan bütçe dikkate alınarak belirlenir. Yönetim Kurulu bu belirlemeyi yaparken 5.10.2 maddesinde belirtilen öncelik sıralamasını göz önünde bulundurmalıdır. Ancak katılınacak olan toplantı için büyük önemi olduğu düşünülen TurkMSIC Yöneticisi'ne veya o toplantıda spesifik bir görevi olan TurkMSIC üyesine Yönetim Kurulu öncelik verebilir. 

 

Eğer siz de ülkemizdeki tıp öğrencilerinin sesi olmak ve delegasyonumuzda yer almak istiyorsanız linkte (https://drive.google.com/folderview?id=0B1G9c-iwAKuAeHBzZURUR0NwMXM&usp=sharing) yer alan başvuru formunu doldurarak en geç 15 Aralık 2015 23:59'a kadar yonetimkurulu@turkmsic.net adresine iletmeniz gerekmektedir. Bu tarihten sonra iletilen başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Herhangi bir sorunuz olması halinde lütfen bize ulaşmaktan çekinmeyiniz.