İstanbul ve Ankara 1 Aralık Dünya AIDS Günü Etkinlikleri

İstanbul ve Ankara 1 Aralık Dünya AIDS Günü Etkinlikleri

 

ANKARA BÖLGESİ

Ankara Kızılay Sakarya Caddesi'nde Ankara'daki yerel birliklerin katılımıyla 1 Aralık Genç İnsiyatifi içindeki ortaklarımız ile beraber düzenlemiş olduğumuz 1 Aralık Dünya AIDS günü etkinliğimiz ciddi bir kitleye ulaşarak hedeflendiği şekilde tamamlandı. 

10.00'da Üreme Sağlığı Direktörümüz Ahmet Melih Erdoğan'ın yaptığı katılımcıları bilgilendirme konuşmasıyla başlayan etkinlik Sakarya Caddesi üzerindeki 2 farklı stand üzerinden devam etti. 120'den fazla katılımcının gün içindeki farklı saatlerde bulunduğu çalışmada sözel bilgilendirmenin yanı sıra broşür ve kondom dağıtımı da oldu. Saat 13:00'te TOG Vakfı'yla ortaklaşa bir basın bildirisi yapıldı. Bildiriden sonra katılımcılarımız cadde üzerinde bilgilendirme yapmaya devam ettiler. 

Yoğun ilgi sonucu tüm materyalimizi verimli şekilde tükettiğimiz etkinlik saat 15:30'da sonra erdi. 

Ankara, Başkent, Gazi, Hacettepe, Ufuk, Yıldırım Beyazıt, TOBB ETÜ Tıp Öğrencileri Birlikleri’nin Yerel Üreme Sağlığı Direktörlerine süreçteki yardımlarından dolayı minnetlerimizi sunuyor; katılım gösteren tüm gönüllülerimize de teşekkür ediyoruz.

 

İSTANBUL BÖLGESİ

Beşiktaş Belediyesi Kent Konseyi ile koordine olarak yürütülen etkinliğimiz İstanbul Bölgesi Yerel Birlikleri'nine bağlı fakültelerindeki 150'den fazla üyemizin yağmurlu havaya rağmen katılımıyla saat 14:00'te Beşiktaş Belediyesi Kent Konseyi Genel Sekreteri Anıl Cansızoğlu'nun tanıtımıyla başlayan etkinlik İç İlişkiler Takımı İstanbul Bölge Koordinatörü Emre Doğan'ın yapmış olduğu basın açıklamasıyla devam etti.

Basın açıklaması sonrası bazı üyelerimiz Beşiktaş Kartal Heykeli etrafında açılmış 4 istasyon şeklindeki standlarda bilgi verirken bazı üyelerimiz ise çevre sokaklara ve dükkanlara dağılarak bilinçlendirme çalışmalarının daha geniş bir alana yayılmasını sağladı.

Halkın ve esnafin yoğun ilgisi ile süren etkinliğimiz 17:00'a doğru sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Beşiktaş Belediyesi Kent Konseyi sorumluları etkinlikten ve öğrencilerin özverilerinden çok memnun kaldıklarını belirttiler.

Etkinliğe katılan Acıbadem, Bezmialem, Cerrahpaşa, Maltepe, Marmara, Medipol, Koç, İstanbul, İstanbul Bilim Tıp Öğrenci Birlikleri’nin Yerel Üreme Sağlığı Direktörlerine süreçteki yardımlarından dolayı minnetlerimizi sunuyor; katılım gösteren tüm gönüllülerimize de teşekkür ediyoruz. 

 

Üreme Sağlığı Çalışma Kolu Ulusal Ekibi ‘14 – ‘15