Sağlık Bakanı Tıp Öğrencileri İle Buluştu

Değerli TurkMSIC gönüllüleri,

Önümüzdeki aylarda tekrarlanması planlanan "Sağlık Bakanı ile Tıp Öğrencileri Buluşmaları"nın ilki 23 Şubat 2012 tarihinde Ankara'da gerçekleştirildi. Türkiye Öğrenci Konseyi aracılığıyla gerçekleştirilen ve resmiyetten uzak bir sohbet havasında geçen buluşmaya aralarında TurkMSIC yöneticileri ve üyelerinin de bulunduğu 35 öğrenci katılım gösterdi. 

 Buluşmaya birlikte yenilen akşam yemeği ile başlandı ve üç saatlik bir söyleşinin ardından buluşma noktalandı. Öğrencilerden gelen soruları ve önerileri dinleyen Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a en çok performans sistemi, tıp fakültelerinin fiziki yetersizlikleri ve hekimlerin çalışma koşullarının iyileştirilmesine yönelik sorular yöneltildi. 

TurkMSIC Sigarasız Yaşam projesi koordinatör yardımcısı Gamze Demirel'in sigara bıraktırma polikliniklerinde ücretsiz tedavi ve ilaç temininin neden bırakıldığı hakkındaki sorusu üzerine Bakan Akdağ, "Sigara bıraktırma polikliniklerinin geçtiğimiz iki yıldaki başarısını değerlendirme dönemindeyiz. Eğer büyük bir fayda gördüğümüzü tespit edersek uygulamaya devam edeceğiz." dedi.

Buluşmaya katılarak önemli soru ve katkılarıyla renk katan Almıla Kanat (TurkMSIC Gazi halk sağlığı direktörü), Gamze Demirel(TurkMSIC Ankara halk sağlığı direktörü), Hülya Şahin(TurkMSIC Proje ve Girişimleri Direktörü), İpek Dilsiz (TurkMSIC Gazi üyesi), Mert Atmaca (TurkMSIC Eğitim Direktörü) ve Şeyda Ceylan (TurkMSIC İnsan Hakları ve Barış Direktörü)'a ve özellikle buluşmaya TurkMSIC üyelerini bizzat davet eden Murat Aksoy(TurkMSIC Acıbadem başkanı)'a teşekkür ederiz.

Saygılarımla,

Hülya Şahin

TurkMSIC Proje ve Girişimleri Direktörü