“Tıp Eğitiminde Nitelik Güvencesi Amacıyla Akreditasyon” Konferansına Katıldık

Türk Tıp Öğrencileri Birliği, 12-13 Nisan’da İstanbul Üniversitesi ev sahipliğinde yapılan WFME – TEPDAD‘ın düzenlediği “Tıp Eğitiminde Nitelik Güvencesi Amacıyla Akreditasyon” konulu uluslararası konferansa katıldı.

Birliğimiz bu konferansta Dış İlişkiler Takımı ve Ulusal Tıp Eğitimi Takımı yöneticileri Murat Aksoy ve Orkun Kılıç ile birlikte takım üyeleri olmak üzere 7 kişinin katılımıyla temsil edildi.

Bu konferansa katılımımız sayesinde birliğimiz tıp eğitiminde söz sahibi olma idealine daha da yaklaşarak uluslararası bir konferansta görüşlerini ve beklentilerini dile getirdi. Bu konferansa davetli olarak katılımımız birliğimizin ülke içinde tanıtımı ve saygınlığı açısından da büyük bir önem arz etmektedir.

Konferansa Dünya Tıp Eğitimi Federasyonu (WFME) başkanı Stefan Lindgren , Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (TEPDAD) başkanı İskender Sayek gibi birçok önemli isim katılarak bilgileri ışığında bizleri Tıp Eğitimin Akreditasyonu konusunda bilgilendirdi.

Gelecek yıl Uluslararası Tıp Öğrencileri Birlikleri Federasyonu (IFMSA) yönetim kurulu başkanlığı görevini yönetecek olan Agostinho SOUSA da konferansta konuşmacı ve moderatör olarak yer aldı.

Bu zamana kadar Tıp Eğitimi konusundaki fikirlerini açıkça ifade eden birliğimiz bu gibi organizasyonlara katılarak Türkiye’de tıp öğrencilerini temsil etme görevini devam ettirecektir.