Türk Tıp Öğrencileri Birliği 2019 Kurultay

Türk Tıp Öğrencileri Birliği Kurultayı, 70’in üzerinde tıp fakültesinden 500’ü aşkın öğrencinin katılımıyla 7-9 Eylül 2019 tarihleri arasında Tokat’ta gerçekleşti. 

Kurultay’ın ilk 2 günü; Bağışıklama, Bilişim Eğitmeni Eğitimi, Çocuk İhmal ve İstismarı, Hayatına Hareket Kat, Mülteci Cinsel Sağlığı ve Hakları, Sağlıkta Hukuk ve Medikal Malpraktis ve Yönetici Gelişim Çalıştayı olmak üzere tüm katılımcıların gelişimini hedefleyen ve faydalı çıktılara ulaşılan 7 farklı çalıştay düzenlendi.

Geriye kalan günlerde Araştırma Değişimi, Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı, Halk Sağlığı, İnsan Hakları ve Barış, Staj Değişimi, Tıp Eğitimi, Proje ve Girişimler takımlarının ve Yerel Birlik Yöneticilerinin bir araya gelmesini sağlayan ayrılmış oturumlar gerçekleşti. 

Aynı zamanda Açılış Töreni’nde Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Bünyamin Şahin ve Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Dr. Ali Çelik yaptıkları konuşmalarla bizleri Tokat’ta ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

5.sini gerçekleştirdiğimiz Türk Tıp Öğrencileri Birliği Kurultayı’na katılan tüm davetlilerimize ve tüm gönüllülerimize teşekkür ederiz. Bir sonrakinde görüşmek üzere...