Türk Tıp Öğrencileri Birliği Başkanlar Kampı (TuBaKa V)'in Ardından

Türk Tıp Öğrencileri Birliği Başkanlar Kampı (TuBaKa), Ankara Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği ev sahipliğinde 16-17 Kasım 2014 tarihlerinde gerçekleşti. Türk Tıp Öğrencileri Birliği Başkanlar Kampı’na 49 tıp fakültesinden 105 öğrenci katılım gösterdi.

Açılışına Anıtkabir’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda resmi bir törenle başlanan Türk Tıp Öğrencileri Birliği Başkanlar Kampı, ‘birlik gönüllülerini bir adım daha ileri taşımak, yerel birliklerimizin gelişimine katkı sağlamak, sene içinde birliğin ilerleyeceği yolu çizmek ve paylaşmak’ hedefleriyle ilerledi. Toplantı programına birliğin genel işleyişi hakkında oluşturulan oturumlarla devam edildi. İç İlişkiler Takımı’nın koordine etmesiyle ilerleyen ‘Bölge Oturumları’ gerçekleştirildi, devamında Değişim Sınavı hazırlık sürecine dair bilgilendirme ve fikir paylaşımları yapıldı. Sosyal medya ve Reform süreçleri de Türk Tıp Öğrencileri Birliği Başkanlar Kampı kapsamında görüşüldü.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Şehsuvar Ertürk’ün katılımıyla zenginleşen toplantı kapsamında, Prof.Dr.Şehsuvar Ertürk ‘Hekim olmak’ ve ‘Liderlik’ üzerine katılımcılarla keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

İki gün süren Türk Tıp Öğrencileri Birliği Başkanlar Kampı, Türk Tıp Öğrencileri Birliği Yöneticilerine ve Yerel Birliklerimize dönemin en başından hazır, planlı ve koordine olarak hareket etme ve çalışmalara daha etkili devam etme olanağı sunmuş oldu.