Türk Tıp Öğrencileri Birliği'nden İki Bilimsel Çalışma

Türk Tıp Öğrencileri olarak bilimsel çalışmalarımız ile ulusal ve uluslararası alanda başarılara ulaşmaya devam ediyoruz. Bu sene içerisinde Tıp Eğitimi Çalışma Kolu tarafından gerçekleştirilmiş olan iki bilimsel çalışmamız, dünyanın en büyük ve en saygın tıp eğitimi konferansı olan, yaklaşık üç bin kişinin katılımcısı olduğu AMEE (Association for Medical Education in Europe) Tıp Eğitimi Konferansında poster ve sözlü olarak sunulmak üzere kabul edildi!

Dünya genelinde tıp eğitimi alanında çalışma yapan akademisyen ve öğrencilerin katılım göstereceği ve uluslararası birçok araştırmanın yer alacağı konferans, 30 Ağustos - 3 Eylül tarihleri arasında Milano, İtalya'da düzenlenecektir. AMEE 2014 Konferansında  birliğimizi temsil etmek üzere sunulacak çalışma başlıkları:

Feedback in Medical Education: Students' Perspective vs Faculty Perspective (Tıp Eğitiminde Geri Bildirim: Öğrencilerin ve Fakültenin Bakış Açısı) Poster Presentation (Poster Sunumu)

Student Roles in Accreditation: Ideas for Improvement (Akreditasyonda Öğrenci Rolleri: Gelişim için Fikirler) Short Communication (Sözel Sunum)

olmuştur. Bu değerli bilimsel çalışmanın ortaya konmasını sağlayan, başta Tıp Eğitimi Çalışma Kolu Direktörümüz Çağrı Orkun Kılıç olmak üzere bilimsel araştırma takımımız Büşra Öner, Eda Dayan, İlayda Ekin Çetinkaya, Mert Can Rador ve Alper Yarımbaş’a; son olarak bizden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Dr. Ahmet Murt’a teşekkür ederiz.

Türk Tıp Öğrencileri Birliği Tıp Eğitimi Çalışma Kolu

Dosyalar: 
EkBoyut
PDF icon Abstracts138.79 KB