Yeni Döneme Merhaba!

Değerli Türk Tıp Öğrencileri Birliği Gönüllüleri,

Geleceğin daha parlak, hedeflerin daha ileri ve motivasyonumuzun had safhada olduğu yeni bir döneme 1 Haziran 2019 tarihi ile girmiş bulunmaktayız. Birbirinden güzel işlere imza atacağımız, elimizdekilerle yetinmeyip hep daha fazlasını hedefleyeceğimiz bir yıl bizleri bekliyor. 


Bir tıp öğrencisinden daha fazlası” sloganıyla çıktığımız bu yolda geleceğin hekimleri olmak için bizleri ilgilendiren her alanda çalışacak, savunuculuk faaliyetleri yürüteceğiz. 1952’den bu yana her yıl eklenen ve aktarılan birikimlerle ilerleyen çalışmalarımızı Türkiye'nin dört bir yanında bulunan 82 yerel birliğimizin gücüyle yeni dönemde daha sağlam adımlarla devam ettireceğiz. Faaliyetlerimizi daha geniş alanlara yayarak, tıp öğrencilerine, topluma ve dünyaya daha büyük katkılar sağlamak, hayatlara dokunmak en büyük gayemiz olacaktır. Bu çalışmaları yürütürken bittabi her ulusal yöneticinin adaletli, şeffaf, anlayışlı davranacağından şüphemiz yoktur. Çalışmalarımızı daha iyiye ulaştırmak amacıyla birbirimizi eleştirirken geliştirecek, birliğimizi geliştirirken daha da büyüyeceğiz. Bunun yanında gelişimin en büyük unsuru olan tartışmayı ihmal etmeden saygı ve sevgi çerçevesinde her görüşü her duruşu değerlendirmekten asla imtina etmeyecek, sevginin ve saygının gücüyle iletişimimizi en üst seviyede tutarak küslüğe mahal vermeyeceğiz . 
Unutmayalım ki ülkemizin tarihinde de değişimin kıvılcımını yakan hekimlerden ders alarak, bizler de ülkemize ve geleceğimize örnek birer vatandaş olmak gayretinde çalışmalıyız.

Daha başarılı bir gelecek için daha iyiyi düşünerek!

Türk Tıp Öğrencileri Birliği Yönetim Kurulu