Yurtiçi Araştırma Değişimi 1. ve 2. Yerleştirme Sonuçları

Araştırma Değişimi Çalışma Kolu’nun Yurt içi Araştırma Değişimi Küçük Çalışma Grubu ile bilime ilgi gösteren, araştırmaya meraklı tıp öğrencilerine araştırma ortamında bulunmanın kapılarını açıyoruz. Meslek hayatına hazırlık niteliğinde olan değişim süreci, öğrencilerin temel laboratuvar tekniklerini pratik etmesine ve eleştirel düşünceyle erkenden tanışmasına imkan veriyor. Değişen öğrenci akademik anlamda gelişmekle kalmayıp yeni bir şehir tanıyor, birbirinden güzel dostluklar kuruyor. Öğrenciler ev sahibi üniversitedeki gönüllülerin yardımıyla çeşitli sosyal programlara katılıyor ve yaz aylarında öğrenirken eğleniyor. Çalışma Grubumuzun Türkiye’nin birbirinden farklı illerinde gerçekleştirdiği değişim için Proje ve Laboratuvar Değişimi olmak üzere iki tür değişimimiz bulunmaktadır

Proje Değişimi: Bu değişim Yurt Dışı Araştırma Değişiminde olduğu gibi gerçekleşecek. Öğrenci yürütülen bir projede gözlemci ya da aktif olarak yer alacak.

Laboratuvar Değişimi: Bu değişimde öğrenci rutin işlemlerin yürütüldüğü bir laboratuvarda bulunacak. Değişimi süresince üçüncü basamak sağlık kurumu olan üniversite hastanelerinin laboratuvarlarında test yapma şansı bulacak.

Değişimimiz öğrencinin tercihine göre 2,3 ve 4 hafta şeklinde konaklamalı ya da konaklamasız yapılacaktır. Gönüllülerimiz, gelecek öğrenciye üniversite hakkında gerekli bilgileri verecek, değişim yapılacak departmanı tanıtacaktır. Değişim yapılan sürenin %80ine katılım halinde öğrenci “Değişim Sertifikası” almaya hak kazanacaktır.

Değişim ücretlerimiz aşağıdaki gibidir.

Yemek:
2 hafta 40 TL
3 hafta 60 TL
4 hafta 80 TL

Konaklama:
2 hafta 110 TL
3 hafta 165 TL
4 hafta 220 TL

Yemeksiz ve Konaklamasız:
30 TL  (Bu ücret değişimin iptali halinde hocalarımıza karşı zor durumda kalmamak adına öğrencilerden söz niteliğinde alınacaktır.)

1.Tercihlerimiz 30 Nisan-15 Mayıs tarihleri arasında tamamlandı. Öncelikli kriterimiz olan Motivasyon mektuplarınız Küçük Çalışma Grubumuzun ekibince ayrı ayrı okundu, puanlandı. Sonra adayın öğrenim gördüğü yerelin Yurt İçi Araştırma Değişimi’nde aktif olup olmaması ve adayın yerellerin Değişim Sorumlularının özel istediği kriterlere uygunluğu göz önünde bulunduruldu.

1.Yerleştirme sonuçlarına  https://yadi.sk/i/zLndZQ7agqaXK adresinden ulaşabilirsiniz.

2. Tercihlerimiz ise 23-30 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecektir.

2.Tercihleri için http://goo.gl/forms/LT4nkGjNHn

Projelerin kısa özetlerine ise https://yadi.sk/d/el_Ao75ggqaXy adresinden ulaşabilirsiniz.

2. Yerleştirme sonuçlarına https://yadi.sk/i/aULy1JiqhEmW4 adresinden ulaşabilirsiniz.