Girişim: SCORE Kongre

Koordinatör: Başak Sinem SEZGİN

İletişim: bszgn7@gmail.com

SCORE Kongre,  TukMSIC  SCORE ile araştırma değişimine gidip araştırma projelerine katılmış olan ve bunları çeşitli platformlarda tanıtmak isteyen öğrencilere fırsat yaratan; aynı zamanda tıp fakültesi öğrencilerinin araştırma yapmak konusundaki merak ettikleri noktalarda bilgi kazanmasını sağlamak amacıyla düzenlenmekte olan bilimsel bir kongredir.

SCORE Kongre ile araştırma değişimine gitmiş öğrenciler araştırma projelerini poster, makale ya da sunumlar şeklinde başka tıp öğrencileriyle buluşturabilecek, böylece tüm yıl SCORE değişiminde yapılanların çıktısı alınabilecektir. Ayrıca değişime gitmeyen öğrenciler de SCORE değişimleri konusunda bilgi sahibi olacak ,gitmek istedikleri ülke hakkında daha önce aynı ülkede bulunmuş öğrencilerle doğrudan iletişime geçeceklerdir. Akademisyenler tarafından yapılacak sunumlarla bilimsel araştırma planlaması ve gerçekleştirilmesi hakkında bilgiye sahip olacaktır.

Bugüne Kadar Düzenlenen SCORE Kongreler

SCORE Kongre 2011

  • SCORE Kongre ilk kez 24-25 Eylül 2011’de, Dokuz Eylül Üniversitesi ev sahipliğinde yapılmıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Seferihisar Tesisleri’nde 112 tıp öğrencisinin (98 kongre katılımcısı ve 14 eğitmen) katılımıyla gerçekleştirilmiştir.
  • 2011’deki kongrede ‘Dünyanın her yerinden araştırma değişimi’ temasıyla 10 farklı ülkede değişim yapan öğrenciler, yaptıkları araştırma projeleri ve gittikleri ülkelerle ilgili sunum yapmıştır.
  • Ayrıca araştırmaların planlanması, yürütülmesi ve yayınlaştırılmasıyla ilgili akademisyenler tarafından sunumlar yapılmıştır. Buna ek olarak, TurkMSIC eğitmenleri tarafından değişim öncesi  ve sonrası için eğitimler verilmiştir.
  • Sosyal programda National Food&Drink Party ile farklı ülkelerin yiyecek içeceklerini tatma fırsatı yakalanmıştır.

 

SCORE Kongre 2012

SCORE Kongre 2. yılında yeniden Dokuz Eylül Üniversitesi’nde düzenlenmiş olup 28-30 Eylül 2012 tarihleri arasında Ege’nin eşsiz tatil beldelerinden Bodrum’da gerçekleştirilmiştir. Kongre uluslar arası katılıma açık olarak gerçekleşmiştir.

SCORE Kongre 2013

Başkent Üniversitesi sponsorluğunda düzenlenmiş olup  5-6 Ekim 2013 Tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilmiştir. Başkent Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından seminer verilmiştir. TurkMSIC eğitmenleri tarafından değişim öncesi ve sonrasına yönelik eğitimler verilmiştir. Başkent Üniversitesi müzik topluluğu konseriyle kongre tamamlanmıştır.

Katılan yerel kurullar: Acıbadem Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Ankara Üniversitesi , Gazi Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, İstanbul Bilim Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Kayseri Erciyes Üniversitesi, , Kocaeli Üniversitesi, Konya Selçuk Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi

Tüm sorularınız için proje koordinatörünün mail adresine ulaşabilirsiniz.

SCORE kongre hakkındaki güncel gelişmeler için takipte kalın.

SCORE Kongrede görüşmek dileğiyle...