Tıpta Kariyer Günleri

Tıpta Kariyer Günleri Nedir ?

Yaptığımız seçimlerle şekillenen geleceğimize daha emin daha sağlam adımlarla yürümek için, doğru yönlendirme ve doğru tercih şarttır. Bu zamana kadar yaptığımız gözlemler sonucunda fark ettik ki; Tıp Fakültesi öğrencilerinin çoğu aldıkları 6 yıllık eğitimden sonra, doğru yönlendirilmedikleri için kariyerlerini doğru planlayamamaktadırlar! Her yıl çok sayıda hekim yaptıkları yanlış seçimler sonucu yetenekleri dışında bir alana yönelmekte ve mutsuz olmaktadır.

Tıpta Kariyer Günleri bu anlamda Tıp Fakültesi öğrencilerine yol göstermek ve onlara doğru bir gelecek hazırlamak için ortaya çıkmış bir projedir.

Birbirinden değerli hocalarımız ve tıp eğitimlerinden sonra kendilerine farklı kariyer alanları seçmiş doktorlarımız ile geleceğin hekim adaylarını buluşturduğumuz bu projede ideallerimizi keşfedip kariyer yolculuğumuzda emin adımlarla ilerliyoruz.

 

Projenin amacı nedir? 

Yanlış tercihler mutsuz hekimler doğurur. Mutsuz hekim yanlış işleyen eksik bir sistem ve tatmin olmayan hasta demektir. Bizim ise en çok istediğimiz şey bize güvenen, doğru iletişim kurabildiğimiz bir toplumdur.Bu sebeple projemizde doğru yönlendirme ve tercihlerle işini seven hekimler yetişmesini amaç edindik.

kariyer.turkmsic.net

Proje Koordinatörü: Turgut Ekici

E-posta: tkg@turkmsic.net

İlginizi Çekebilir