4. TurkMSIC Kadın Çalıştayı Fotoğraf Yarışması

Status message

Bu form için başvurular kapanmıştır.

YARIŞMAYA KATILIM KOŞULLARI

TurkMSIC(Türk Tıp Öğrencileri Uluslararası Birliği) tüm Tıp Fakültelerinin katılımıyla Kadın Çalıştayı projesi kapsamında ulusal fotoğraf yarışmasının ilkini düzenliyor. Yarışmada ilk 3’e giren fotoğrafçılar 23-24 Mart’ta Edirne’de düzenlenecek olan 4. Kadın Çalıştayı’nda Acıbadem Sağlık Grubu’ndan ücretsiz Check-Up ve TurkMSIC sürpriz ödüllerini alacaktır.

Yarışma; jüri üyeleri ile herhangi bir bağlantısı olmayan 18 yaşını doldurmuş tüm Tıp Fakültesi öğrencilerine açıktır.

4. TurkMSIC Kadın Çalıştayı Fotoğraf Yarışması “O kadın” teması altında düzenlenmiştir. İlk 3’e giren fotoğraf sahipleri ödüllendirilecektir.

Bir katılımcı yarışmaya en fazla 2 fotoğraf ile katılabilir. Fotoğraflar son 1 yıl içinde çekilmiş olmalı ve daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış olmalıdır. Her fotoğrafa açıklayıcı bir fotoğraf altı bilgisi eşlik etmelidir. Birden fazla fotoğrafın montajlanmasıyla oluşturulan, fotoğrafın orijinalinde olmayan herhangi bir öge eklenmiş ya da var olan ögelerden herhangi biri silinmiş fotoğraflar kabul edilmez. Fotoğrafın orijinal niteliğini bozmayacak oranda kadrajlanmış, kontrast, aydınlık ve renk ayarı yapılmış fotoğraflar kabul edilir. Ancak fotoğrafların bu tür bir işlemden geçmiş olduğu katılım formunda belirtilmelidir.

Katılım renkli ya da siyah beyaz dijital fotoğraflarla olacaktır. Fotoğraflar dijital çekilmiş olabileceği gibi film ya da opaktan tarama da olabilir. Yalnızca TurkMSIC websayfası www.turkmsic.net  adresi üzerinden yapılan başvurular kabul edilecektir. Başvurular 14 Şubat 2013 tarihinde başlayacaktır. Dijital dosyalar JPEG (.jpg veya .jpeg uzantılı) formatında, tek bir fotoğraf için en fazla 5 megabayt boyutunda ve uzun kenarı en az 1600 piksel olmalıdır. Ad, soyad, adres, telefon numarası ve e–posta adresi ile birlikte fotoğrafın ne zaman, nerede çekildiğini de içeren açıklayıcı bilginin başvuru sırasında belirtilmesi gerekmektedir. Bu medyaların herhangi bir nedenle bilgisayarda okunamaması halinde TurkMSIC sorumluluk kabul etmez.

Değerlendirmeye 16 Mart 2013 tarihine kadar ulaşan fotoğraflar alınacaktır. Fotoğraflar, jüri tarafından yaratıcılık ve teknik kriterlere göre değerlendirilecektir. Ulusal yarışmada dereceye girenler, TurkMSIC web sayfasında en geç 20 Mart 2013 tarihinde ilan edilecek ve ilk 3 dereceye giren fotoğraf sahipleri Edirne’de düzenlenecek olan 4. TurkMSIC Kadın Çalıştayı’nda ödüllerini alacaktır. Dereceye girip Edirne’ye gelmeyenler haklarından vazgeçmiş sayılacaktır.

Göndereceğiniz fotoğrafların tüm yasal hakları sizde olmalıdır. Dereceye girenlerden fotoğrafın kullanım haklarını devrettiklerine dair bir beyanı imzalayıp belli bir süre içerisinde göndermeleri istenecektir, bunun yapılmaması diskalifiye nedenidir. Bu durumda o kategori için ödül, belirlenecek diğer bir katılımcıya verilir. Kazanan fotoğrafların hiçbir şekilde müdahale edilmemiş orijinal diapozitif, negatif ya da dijital dosyaları incelenmek üzere istenildiğinde TurkMSIC’e gönderilebilecek şekilde hazır olmalıdır. Kazananlar, fotoğraflarının TurkMSIC ve ya yetkilendirdikleri iş ortakları tarafından basılı veya elektronik ortamda yayımlanmasına izin vermeyi kabul eder. Fotoğrafların yayımlanması sonucu doğabilecek herhangi bir yasal sonuçtan katılımcı sorumlu olacaktır.

Dereceye giren fotoğraflarda yer alan tanınabilir kişilerin onayının alındığına dair model ibranamesi talep edilecektir. Eğer fotoğrafta görüntülen kişi 18 yaşının altındaysa anne-babasının ya da yasal varisinin yazılı iznini almak zorunludur. Örnek model ibranamesi ve telif hakkı sözleşmesi için linklere tıklayabilirsiniz.

Yarışmaya katılan hiçbir fotoğraf geri gönderilmeyecektir. Yarışmaya fotoğraf göndererek katılan tüm yarışmacılar, yukarıda belirtilen yarışma koşullarına uymayı kabul etmiş sayılır. Bu koşullara uymayan katılımcılar diskalifiye edilecektir.

Soru ve görüşleriniz için bize ulaşın: kadincalistayi@gmail.com

Dosyalar: